"Śmiech i zabawa to fajna sprawa" było hasłem przyświecającym olimpiadzie dla maluchów. Wzięły w niej udział dzieci ze szczecińskich przedszkoli, jak i niemieckiej placówki w Löcknitz.
- Dziś odbywają się zawody sportowe przedszkolaków. Jest to projekt polsko-niemiecki. Mamy zawody bieżne, skoczne, będziemy grać w piłkę nożną, w zbijaka. Wpajamy dzieciom już od najmłodszych lat ten sport - opowiada organizatorka Jolanta Włodarek.
Po uroczystym otwarciu i odśpiewaniu hymnów obu państw, młodzi sportowcy ruszyli do zawodów.
- Chcieliśmy przejść, żeby dobrze się bawić. - Chcę przebiec całe kółko. - Robiliśmy ciuchcię. Trzymaliśmy się za wiaderka, mieliśmy piłkę pod nogami i musieliśmy wytrzymać. Trudne, niektórym się udało - mówią dzieci.
W tegorocznej edycji wydarzenia wzięły udział dzieci z pięciu szczecińskich przedszkoli oraz ich rówieśnicy z Löcknitz.
Po uroczystym otwarciu i odśpiewaniu hymnów obu państw, młodzi sportowcy ruszyli do zawodów.
- Chcieliśmy przejść, żeby dobrze się bawić. - Chcę przebiec całe kółko. - Robiliśmy ciuchcię. Trzymaliśmy się za wiaderka, mieliśmy piłkę pod nogami i musieliśmy wytrzymać. Trudne, niektórym się udało - mówią dzieci.
W tegorocznej edycji wydarzenia wzięły udział dzieci z pięciu szczecińskich przedszkoli oraz ich rówieśnicy z Löcknitz.

Radio Szczecin