Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na skrzyżowaniu A6 z drogą krajową nr 10 posadzi ponad setkę drzew.
O tym, że przebudowany węzeł przypomina pustynię, zwrócili nam uwagę Słuchacze naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji".
- Tyle się mówi o ochronie środowiska. Rosną tam hektary trawy, które podejrzewam zaraz będą wycięte. Reszta uschnie. A przecież można krzaczków nasadzić - mówi słuchacz.
Drzewa zostaną tam posadzone, ale to tzw. działania kompensacyjne - poinformował Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA.
W tym roku posadzonych ma być ok. 40 drzew, w przyszłym blisko setka. Będą to niewielkie sadzonki, głownie gatunków liściastych.
- Tyle się mówi o ochronie środowiska. Rosną tam hektary trawy, które podejrzewam zaraz będą wycięte. Reszta uschnie. A przecież można krzaczków nasadzić - mówi słuchacz.
Drzewa zostaną tam posadzone, ale to tzw. działania kompensacyjne - poinformował Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA.
W tym roku posadzonych ma być ok. 40 drzew, w przyszłym blisko setka. Będą to niewielkie sadzonki, głownie gatunków liściastych.

Radio Szczecin