Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Duma przeplata się ze wzruszeniem rodzin żołnierzy, które odprowadzały marynarzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu na półroczny rejs.
Polski Kontyngent Wojskowy Czernicki, do grudnia będzie pełnił NATO-wską misję na Morzu Bałtyckim, Północnym, Norweskim oraz wschodniej części Oceanu Atlantyckiego.

Polscy marynarze stoją na czele jednego z czterech stałych zespołów okrętów NATO "Tarczy Przeciwminowej". Dziś w południe wypłynęli na półroczną misję. W porcie wojennym pożegnali ich przyjaciele i rodzina.

- Ja odprowadzam męża, mam nadzieję, że szybko nam zleci ten czas osobno. - Ja odprowadzam swojego syna. Duma miesza się z tęsknotą, choć ta druga jest silniejsza. Jest nam smutno, ale też się cieszymy. - Jesteśmy dumni, że wychowaliśmy syna porucznika, kieruje się na misję, która jest dla niego przygodą, ale również wyzwaniem. - Ja odprowadzam dzisiaj żonę. Ja również byłem żołnierzem, więc umiemy sobie z tym radzić - mówiły rodziny.

Głównym zadaniem okrętów Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO, jest utrzymanie bezpieczeństwa żeglugi przez poszukiwanie i niszczenie niebezpiecznych obiektów podwodnych i zapewnienie bezpieczeństwa morskich szlaków komunikacyjnych.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty