Policjanci na rowerach - to sezonowy sposób kołobrzeskiej komendy na poprawę bezpieczeństwa nad morzem.
Rowerowe patrole policji funkcjonują w Kołobrzegu od 2016 roku. To rozwiązanie stosowane przez miejscową komendę w czasie sezonu letniego.
Młodszy aspirant Stanisław Malepszak mówi, że policjanci przesiadając się na rowery mogą być skuteczniejsi i szybsi w swoich interwencjach nad morzem.
- Patrole rowerowe są po to, aby reagować na zakłócanie ładu, porządku, udzielanie pomocy, pomaganie innym w pasie nadmorskim, tam gdzie radiowozem nie można dojechać. Przemieszczamy się po deptakach czy parkach nadmorskich - mówi Malepszak.
Rowerowa służba wymaga od policjantów dużej wytrzymałości fizycznej. Codziennie pokonują oni kilkadziesiąt kilometrów - mówi posterunkowy Zbigniew Trzciński.
- Zależy ile interwencji podejmujemy na co dzień w tych patrolach rowerowych, ale to jest około 30-50 kilometrów. Przemieszczamy się do Podczela w kierunku Dźwirzyna - mówi Trzciński.
Policjanci na rowerach różnią się umundurowaniem od swoich kolegów. Mają krótkie spodenki, białe koszulki i kaski. Poza tym ich wyposażenie nie odbiega od innych funkcjonariuszy.
Służbę na rowerach pełni czterech mundurowych, którzy będą w ten sposób patrolować wybrzeże do końca wakacji.
Młodszy aspirant Stanisław Malepszak mówi, że policjanci przesiadając się na rowery mogą być skuteczniejsi i szybsi w swoich interwencjach nad morzem.
- Patrole rowerowe są po to, aby reagować na zakłócanie ładu, porządku, udzielanie pomocy, pomaganie innym w pasie nadmorskim, tam gdzie radiowozem nie można dojechać. Przemieszczamy się po deptakach czy parkach nadmorskich - mówi Malepszak.
Rowerowa służba wymaga od policjantów dużej wytrzymałości fizycznej. Codziennie pokonują oni kilkadziesiąt kilometrów - mówi posterunkowy Zbigniew Trzciński.
- Zależy ile interwencji podejmujemy na co dzień w tych patrolach rowerowych, ale to jest około 30-50 kilometrów. Przemieszczamy się do Podczela w kierunku Dźwirzyna - mówi Trzciński.
Policjanci na rowerach różnią się umundurowaniem od swoich kolegów. Mają krótkie spodenki, białe koszulki i kaski. Poza tym ich wyposażenie nie odbiega od innych funkcjonariuszy.
Służbę na rowerach pełni czterech mundurowych, którzy będą w ten sposób patrolować wybrzeże do końca wakacji.

Radio Szczecin