Teraz ważna i przede wszystkim dobra informacja dla turystów i mieszkańców Świnoujścia.
Od piątku w pełni udostępniona zostanie ścieżka pieszo-rowerowa na wiadukcie w Warszowie, a następnie także na ulicy Ku Morzu. Tym samym uwolniony zostanie całkowicie dojazd do Podziemnego Miasta oraz do świnoujskiej plaży.
Ułatwienie dostępu będzie możliwe dzięki zmianie rozporządzenia wojewody zachodniopomorskiego w sprawie strefy ochronnej wokół gazoportu. Nowe przepisy zostaną wprowadzone w piątek dzięki pozytywnej opinii polskich służb - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
- Po uzyskaniu pozytywnej opinii ze strony Straży Granicznej i braku sprzeciwu ze strony Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego uznałem, że jest możliwość zmiany tego rozporządzenia. Aby zapewnić przede wszystkim możliwie największe bezpieczeństwo właśnie pieszym i rowerzystom, którzy będą teraz mogli swobodnie wjechać na ścieżkę, na dukt leśny i stamtąd przemieszczać się także w kierunku plaży - mówi Bogucki.
Dotychczasowe ograniczenia w świnoujskim Warszowie związane były z wprowadzeniem strefy ochronnej wokół Terminala LNG.
Ułatwienie dostępu będzie możliwe dzięki zmianie rozporządzenia wojewody zachodniopomorskiego w sprawie strefy ochronnej wokół gazoportu. Nowe przepisy zostaną wprowadzone w piątek dzięki pozytywnej opinii polskich służb - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
- Po uzyskaniu pozytywnej opinii ze strony Straży Granicznej i braku sprzeciwu ze strony Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego uznałem, że jest możliwość zmiany tego rozporządzenia. Aby zapewnić przede wszystkim możliwie największe bezpieczeństwo właśnie pieszym i rowerzystom, którzy będą teraz mogli swobodnie wjechać na ścieżkę, na dukt leśny i stamtąd przemieszczać się także w kierunku plaży - mówi Bogucki.
Dotychczasowe ograniczenia w świnoujskim Warszowie związane były z wprowadzeniem strefy ochronnej wokół Terminala LNG.

Radio Szczecin