Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Piknik Zimnowojenny to okazja do zapoznania się z techniką i mundurami Wojska Polskiego, a także innych armii w okresie zimnej wojny. To wydarzenie już w sobotę w Rogowie.
Już nie zlot, a piknik – Muzeum Oręża Polskiego poza zmianą nazwy wydarzenia przenosi także jego lokalizację. Piknik Zimnowojenny odbędzie się w Rogowie na placu przed powstającym nowym oddziałem Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej.

- Na miejscu nie zabraknie tego, co zawsze było atrakcją zlotu – zapewnia Robert Dziemba z Muzeum Oręża Polskiego. - Zrobimy duży obóz wojskowy. Będą pojazdy militarne, KrAZ-y, Star-y. Będą także samochody wojskowe trochę mniejszego kalibru. Będzie można zobaczyć wyrzuty rakiet, są samoloty, sprzęt wojskowy.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11. Sprzęt wojskowy, a także rekonstruktorów historycznych będzie można spotkać na miejscu do godz. 17.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty