Nielegalni migranci z bliskiego wchodu zatrzymani w pobliżu polskiej granicy. Niemiecka policja zatrzymała 13 osób na drodze w miejscowości Schwedt. Tak było w minioną niedzielę. Informuje portal MOZ.de
Migranci poruszali się samochodem z łotewskich tablicach rejestracyjnych. Jechał nim łotewski kierowca, dziewięć obywatelek Afganistanu i czterech obywateli Iranu. To kobiety i mężczyźni w wieku do 22 do 47 lat i siedmioletnie dziecko.
Żaden z nich nie posiadał dokumentów niezbędnych do legalnego wjazdu do Niemiec.
Policja prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch osób, podejrzanych o przemyt ludzi. Trwa śledztwo w tej sprawie.
Żaden z nich nie posiadał dokumentów niezbędnych do legalnego wjazdu do Niemiec.
Policja prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch osób, podejrzanych o przemyt ludzi. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Radio Szczecin