Nowe przystanki kolejowe powstaną w Kołobrzegu. Mają one usprawnić komunikację we wschodniej i zachodniej części miasta.
Prace rozpoczęły się przy ulicy 4. Dywizji Wojska Polskiego na trasie do Białogardu. Kolejny peron powstanie przy Koszalińskiej, a na linii w kierunku Szczecina nowa stacja powstanie przy ul. Grzybowskiej.
Jacek Krzemiński, dyrektor zakładu linii kolejowych PKP PLK w Szczecinie mówi, że te lokalizacje nie są przypadkowe.
- One nie są wskazane przez nas, przez Polskie Linie Kolejowe tylko albo przez lokalną społeczność albo przez instytucje, które orientują się najbardziej w jakim miejscu coś takiego powinno się znaleźć, żeby służyło mieszkańcom - tłumaczył.
Nowe perony będą wyposażone w wiaty, ławki i stojaki rowerowe. W ich sąsiedztwie powstaną dodatkowe parkingi.
Inwestycje kosztować będą 6 milionów złotych i zostaną zrealizowane w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków. Poza Kołobrzegiem podobne inwestycje powstaną także w 10 innych lokalizacjach na terenie województwa zachodniopomorskiego, m.in. w Koszalinie, Świdwinie, Szczecinku i Złocieńcu.
Jacek Krzemiński, dyrektor zakładu linii kolejowych PKP PLK w Szczecinie mówi, że te lokalizacje nie są przypadkowe.
- One nie są wskazane przez nas, przez Polskie Linie Kolejowe tylko albo przez lokalną społeczność albo przez instytucje, które orientują się najbardziej w jakim miejscu coś takiego powinno się znaleźć, żeby służyło mieszkańcom - tłumaczył.
Nowe perony będą wyposażone w wiaty, ławki i stojaki rowerowe. W ich sąsiedztwie powstaną dodatkowe parkingi.
Inwestycje kosztować będą 6 milionów złotych i zostaną zrealizowane w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków. Poza Kołobrzegiem podobne inwestycje powstaną także w 10 innych lokalizacjach na terenie województwa zachodniopomorskiego, m.in. w Koszalinie, Świdwinie, Szczecinku i Złocieńcu.

Radio Szczecin