Nie dojdzie do wymiany murawy i podgrzania płyty na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.
Przetarg na inwestycję, która miała w ekspresowym tempie rozpocząć się już w sierpniu, został unieważniony.
Chociaż do Urzędu Miasta w wyznaczonym terminie zgłosiła się firma, która chciała się podjąć prac związanych z wymianą i podgrzaniem murawy na kołobrzeskim stadionie, to na przeszkodzie stanęły pieniądze. Urzędnicy zakładali kwotę 5,2 mln złotych, natomiast wykonawca oczekiwał prawie 5,5 mln złotych. Magistrat podjął więc decyzję o unieważnieniu postępowania przetargowego.
Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego magistratu zaznacza, że miasto nie porzuca planów dotyczących stadionu, lecz liczy na wsparcie środków rządowych. - Otwiera się nowa edycja Polskiego Ładu. Będzie można pozyskiwać środki również i na takie cele. W związku z tym zamierzamy złożyć wniosek w ogóle o modernizację stadionu - mówi Kujaczyński.
Plany modernizacji obiektu związane są z aspiracjami piłkarskiej Kotwicy, która celuje w awans do I ligi. Poza samym systemem podgrzewania boiska, konieczne jest także jego podłączenie do miejskiego systemu ciepłowniczego. Stadion musi przejść również modernizację techniczną, głównie pod kątem sieci energetycznej. Całość może kosztować około 7 mln złotych.
Chociaż do Urzędu Miasta w wyznaczonym terminie zgłosiła się firma, która chciała się podjąć prac związanych z wymianą i podgrzaniem murawy na kołobrzeskim stadionie, to na przeszkodzie stanęły pieniądze. Urzędnicy zakładali kwotę 5,2 mln złotych, natomiast wykonawca oczekiwał prawie 5,5 mln złotych. Magistrat podjął więc decyzję o unieważnieniu postępowania przetargowego.
Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego magistratu zaznacza, że miasto nie porzuca planów dotyczących stadionu, lecz liczy na wsparcie środków rządowych. - Otwiera się nowa edycja Polskiego Ładu. Będzie można pozyskiwać środki również i na takie cele. W związku z tym zamierzamy złożyć wniosek w ogóle o modernizację stadionu - mówi Kujaczyński.
Plany modernizacji obiektu związane są z aspiracjami piłkarskiej Kotwicy, która celuje w awans do I ligi. Poza samym systemem podgrzewania boiska, konieczne jest także jego podłączenie do miejskiego systemu ciepłowniczego. Stadion musi przejść również modernizację techniczną, głównie pod kątem sieci energetycznej. Całość może kosztować około 7 mln złotych.

Radio Szczecin