Nowa strzelnica kulowa w Kołobrzegu. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie.
Nowa strzelnica powstała przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, w sąsiedztwie dotychczasowej, pneumatycznej z torami o długości 10 metrów. Teraz możliwe jest strzelanie z odległości aż 25 metrów.
Jacek Niewęgłowski, prezes Klubu Strzeleckiego Kołobrzeg mówi, że daje to możliwość trenowania dodatkowych konkurencji.
- Na takich strzelnicach strzelają olimpijczycy. Będziemy trenować konkurencje olimpijskie. Głównie: pistolet sportowy, standardowy, szybkostrzelny i dowolny - wylicza.
Poseł Czesław Hoc podkreśla, że inwestycja jest efektem dobrej współpracy rządu z samorządem.
- To dowód wspólnego sukcesu rządu i samorządu. Tu kilka milionów i podział samorządowych środków i środków z rządowego Polskiego Ładu - podkreślił poseł Hoc.
Strzelnica kosztowała 4 miliony złotych. 2 mln zł pochodzą z dofinansowania z Polskiego Ładu.
Jacek Niewęgłowski, prezes Klubu Strzeleckiego Kołobrzeg mówi, że daje to możliwość trenowania dodatkowych konkurencji.
- Na takich strzelnicach strzelają olimpijczycy. Będziemy trenować konkurencje olimpijskie. Głównie: pistolet sportowy, standardowy, szybkostrzelny i dowolny - wylicza.
Poseł Czesław Hoc podkreśla, że inwestycja jest efektem dobrej współpracy rządu z samorządem.
- To dowód wspólnego sukcesu rządu i samorządu. Tu kilka milionów i podział samorządowych środków i środków z rządowego Polskiego Ładu - podkreślił poseł Hoc.
Strzelnica kosztowała 4 miliony złotych. 2 mln zł pochodzą z dofinansowania z Polskiego Ładu.

Radio Szczecin