Ruszyła budowa fundamentów kościoła w Czarnej Łące. W niedzielę został wmurowany kamień węgielny, który pochodzi z grobu św Karoliny Kózkówny - patronki świątyni.
Zawiozłem ten kamień do Rzymu na audiencję u Papieża Franciszka - mówi ks. Dariusz Kilian, proboszcz parafii w Załomiu.
- Papież wziął ten kamień, pobłogosławił, przytulił do swego serca i życzył, aby ten kamień służył temu, aby budowała się wspólnota parafialna przy nowym Kościele - mówi Kilian.
Kościół w Czarnej Łące będzie filią świątyni w Załomiu. Budowa ma zakończyć się w przyszłym roku.
- Papież wziął ten kamień, pobłogosławił, przytulił do swego serca i życzył, aby ten kamień służył temu, aby budowała się wspólnota parafialna przy nowym Kościele - mówi Kilian.
Kościół w Czarnej Łące będzie filią świątyni w Załomiu. Budowa ma zakończyć się w przyszłym roku.

Radio Szczecin