W Wolinie powstanie system monitoringu miejskiego. Wsparcie na jego utworzenie przekazał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
To kwota stu tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji - mówi zastępca burmistrza Wolina Jarosław Mikołajczyk. Dodaje, że system powinien działać już jesienią tego roku. - Chcemy przeznaczać coraz więcej kamer na to, żeby ważnym okiem patrzyły co się dzieje na terenie miasta, żeby zapewnić poprawę bezpieczeństwa dla mieszkańców i licznych gości, którzy do nas przyjeżdżają. Mamy nadzieję i chcemy, żeby w tym roku ruszył ten projekt, kupić kamery i umieścić, żeby jeszcze przed jesienią patrzyły na to, co się dzieje na terenie miasta.
Przekazane gminie Wolin dofinansowanie pochodziło z rządowego programu "Razem Bezpieczniej".
Przekazane gminie Wolin dofinansowanie pochodziło z rządowego programu "Razem Bezpieczniej".

Radio Szczecin