Awaria jednego z przyłączy sieci wodociągowej pozbawiła wody część mieszkańców ulicy Piłsudskiego w Stargardzie. Uszkodzenie przyłącza usunęły ekipy komunalnej spółki Wody Miejskie.
Konieczne są jednak dalsze prace konserwacyjno- remontowe, których konsekwencją będą przerwy w dostawie wody.
Problemy z wodą mogą mieć w ciągu dnia mieszkańcy pięciu budynków wielorodzinnych. Radosław Kalisz, kierownik działu eksploatacji w Wodach Miejskich zapewnia, że prowadzone prace powinny zakończyć się w godzinach popołudniowych.
- Awaria została zlokalizowana i usunięta. Nie mniej jednak z uwagi na zły stan techniczny przyłącza wodociągowego do budynku, spółka podjęła decyzję o wymianie tego przyłącza. We wtorek w tym rejonie będą utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym. Trzeba na to zwrócić szczególną uwagę - mówi Kalisz.
Tym bardziej, że ekipy remontowe zajęły pas drogi powiatowej łączącej Stargard z Goleniowem. Przedstawiciel Wód Miejskich przyznaje, że uszkodzenia sieci zdarzają się dość często w tym miejscu.
- Jest to sieć zbudowana w latach 60-70. Przerwy w dostawie wody podczas prowadzonych prac dotyczą mieszkańców budynku od numeru 71 do 74. Dziś będzie tak samo. Mieszkańcy zostaną o tym poinformowani - zapewnia Radosław Kalisz.
Wody Miejskie zarządzają siecią przyłączy wodociągowych o długości 80 km. Jedna trzecia z nich wykonana jest w technologii z przełomu lat 70. ubiegłego wieku.
Problemy z wodą mogą mieć w ciągu dnia mieszkańcy pięciu budynków wielorodzinnych. Radosław Kalisz, kierownik działu eksploatacji w Wodach Miejskich zapewnia, że prowadzone prace powinny zakończyć się w godzinach popołudniowych.
- Awaria została zlokalizowana i usunięta. Nie mniej jednak z uwagi na zły stan techniczny przyłącza wodociągowego do budynku, spółka podjęła decyzję o wymianie tego przyłącza. We wtorek w tym rejonie będą utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym. Trzeba na to zwrócić szczególną uwagę - mówi Kalisz.
Tym bardziej, że ekipy remontowe zajęły pas drogi powiatowej łączącej Stargard z Goleniowem. Przedstawiciel Wód Miejskich przyznaje, że uszkodzenia sieci zdarzają się dość często w tym miejscu.
- Jest to sieć zbudowana w latach 60-70. Przerwy w dostawie wody podczas prowadzonych prac dotyczą mieszkańców budynku od numeru 71 do 74. Dziś będzie tak samo. Mieszkańcy zostaną o tym poinformowani - zapewnia Radosław Kalisz.
Wody Miejskie zarządzają siecią przyłączy wodociągowych o długości 80 km. Jedna trzecia z nich wykonana jest w technologii z przełomu lat 70. ubiegłego wieku.

Radio Szczecin