Dziesięć samorządów z naszego regionu otrzymało wsparcie na poprawę bezpieczeństwa w swoich gminach i powiatach. To prawie 1 milion 200 tysięcy złotych bezzwrotnej, rządowej dotacji.
Jednym z samorządów, które skorzysta na wsparciu, jest gmina Marianowo. Otrzymane 100 tysięcy złotych samorząd przeznaczy na budowę monitoringu miejskiego.
- W tej chwili jesteśmy prawie na ukończeniu przepięknego terenu sportowego w miejscowości gminnej Marianowo. Obok jest plac zabaw, teren dla dzieci, skateparki... No i rzeczywiście wymaga to zapewnienia bezpieczeństwa. Kamery, system monitoringu, ale też doświetlenie całego terenu - mówi wójt gminy Marianowo, Danuta Ankutowicz.
To nie jedyne miejsce, które w tym roku objęte zostanie monitoringiem.
- Drugim miejscem, które jest ujęte w tych zadaniach to plaża. Jest infrastruktura, są ludzie, są mieszkańcy, są goście. Doposażamy w monitoring, w dodatkowe oświetlenie. Cel podstawowy: bezpieczeństwo mieszkańców - dodaje wójt gminy Marianowo.
Przekazane dla gminy Marianowo dofinansowanie pochodzi z rządowego programu "Razem Bezpieczniej".
- W tej chwili jesteśmy prawie na ukończeniu przepięknego terenu sportowego w miejscowości gminnej Marianowo. Obok jest plac zabaw, teren dla dzieci, skateparki... No i rzeczywiście wymaga to zapewnienia bezpieczeństwa. Kamery, system monitoringu, ale też doświetlenie całego terenu - mówi wójt gminy Marianowo, Danuta Ankutowicz.
To nie jedyne miejsce, które w tym roku objęte zostanie monitoringiem.
- Drugim miejscem, które jest ujęte w tych zadaniach to plaża. Jest infrastruktura, są ludzie, są mieszkańcy, są goście. Doposażamy w monitoring, w dodatkowe oświetlenie. Cel podstawowy: bezpieczeństwo mieszkańców - dodaje wójt gminy Marianowo.
Przekazane dla gminy Marianowo dofinansowanie pochodzi z rządowego programu "Razem Bezpieczniej".
- W tej chwili jesteśmy prawie na ukończeniu przepięknego terenu sportowego w miejscowości gminnej Marianowo. Obok jest plac zabaw, teren dla dzieci, skateparki... No i rzeczywiście wymaga to zapewnienia bezpieczeństwa. Kamery, system monitoringu, ale też doświetlenie całego terenu - mówi wójt gminy Marianowo, Danuta Ankutowicz.

Radio Szczecin