Budowa nowych mieszkań na osiedlu Lotnisko w Stargardzie minęła półmetek.
Inwestycję przy ul. Śniadeckiego stargardzkie TBS rozpoczęło po niemal półrocznej przerwie, jaka minęła od chwili przekazania do użytku sąsiedniego budynku. Na budowę nowych mieszkań miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dopłat BGK i rządowego programu wsparcia mieszkalnictwa.
Budowę mieszkań przy Śniadeckiego rozpoczęto wiosną. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się tu latem przyszłego roku. Agnieszka Kruczyńska ze Stargardzkiego TBS informuje, że do dyspozycji będą 33 lokale.
- Mieszkania o wysokim standardzie i z przeznaczeniem na wynajem dla osób uprawnionych do otrzymania lokalu komunalnego w systemie najem-podnajem. Mieszkań jednopokojowych będzie 9, a najwięcej będzie mieszkań dwupokojowych, bo aż 21 i trzy trzypokojowe
Całość będzie kosztować blisko 10,5 mln zł. Jak podkreśla spółka, dzięki stabilizacji cen surowców i materiałów budowlanych „Trzynastka” zmieści z budżecie.
Spółka złożyła w BGK wniosek o dofinansowanie kolejnej budowy przy Śniadeckiego pod numerem 19, ubiegając się o blisko 6 mln. zł z Funduszu Dopłat.
Budowę mieszkań przy Śniadeckiego rozpoczęto wiosną. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się tu latem przyszłego roku. Agnieszka Kruczyńska ze Stargardzkiego TBS informuje, że do dyspozycji będą 33 lokale.
- Mieszkania o wysokim standardzie i z przeznaczeniem na wynajem dla osób uprawnionych do otrzymania lokalu komunalnego w systemie najem-podnajem. Mieszkań jednopokojowych będzie 9, a najwięcej będzie mieszkań dwupokojowych, bo aż 21 i trzy trzypokojowe
Całość będzie kosztować blisko 10,5 mln zł. Jak podkreśla spółka, dzięki stabilizacji cen surowców i materiałów budowlanych „Trzynastka” zmieści z budżecie.
Spółka złożyła w BGK wniosek o dofinansowanie kolejnej budowy przy Śniadeckiego pod numerem 19, ubiegając się o blisko 6 mln. zł z Funduszu Dopłat.

Radio Szczecin