Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Miliony złotych trafią do samorządów w ramach subwencji wyrównawczych. Wśród nich są gminy w powiecie kołobrzeskim.
O pieniądzach, które spłyną do Kołobrzegu, mówił w środę poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc. Miasto Kołobrzeg otrzyma z subwencji wyrównawczej ponad 17 milionów złotych, gmina wiejska Kołobrzeg 2,4 mln, a powiat kołobrzeski 6 mln zł. Łącznie daje to kwotę przekraczającą 25,5 mln zł.

Czesław Hoc podkreśla, że nie jest to dotacja celowa, a samorządy wydadzą te pieniądze na co tylko chcą.

- Te pieniądze są na jakiekolwiek wydatki, które są w danej chwili potrzebne dla danego samorządu. Mogą być przeznaczone na wydatki bieżące, ewentualnie na inne kwestie, które potrzebuje w tej chwili samorząd. To są, jeszcze raz podkreślam, dodatkowe pieniądze, ekstra pieniądze - mówi Hoc.

Łącznie w ramach subwencji wyrównawczych do naszego regionu trafi ponad 560 milionów złotych. Najwięcej z tej puli, bo ponad 100 mln zł otrzyma Szczecin. Koszalin dostanie 40 mln, Świnoujście 30 mln, a Stargard 26 mln.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty