Losowanie zdecydowało o składzie Kołobrzeskiej Rady Seniorów. Osoby powyżej 60 roku życia będą teraz społecznie pracować na rzecz najstarszych mieszkańców miasta.
1/3 mieszkańców Kołobrzegu to osoby powyżej 60 roku życia. Właśnie dlatego cztery lata temu władze miasta powołały Radę Seniorów, która ma reprezentować interesy tej grupy kołobrzeżan.
Dotychczasowa kadencja właśnie dobiega końca. Do pracy w kolejnych latach zgłosiło się 33. seniorów. Miejsc w radzie jest natomiast tylko 21. W ratuszu miejskim zorganizowano więc losowanie, które wyłoniło nowych radnych. Jednym ze szczęśliwców okazał się pan Ryszard Orzełek.
- Postanowiłem, że do tej rady chętnie bym wstąpił. Będę się starał pomagać ludziom, bo to chodzi o ludzi i społeczeństwo. Trzeba pomagać, trzeba iść do przodu. Będę działał jak najlepiej dla dobra ludzi - mówi Orzełek.
Praca w Radzie Seniorów nie wiąże się z żadnym wynagrodzeniem. Nowa kadencja rozpocznie się 4 września.
Dotychczasowa kadencja właśnie dobiega końca. Do pracy w kolejnych latach zgłosiło się 33. seniorów. Miejsc w radzie jest natomiast tylko 21. W ratuszu miejskim zorganizowano więc losowanie, które wyłoniło nowych radnych. Jednym ze szczęśliwców okazał się pan Ryszard Orzełek.
- Postanowiłem, że do tej rady chętnie bym wstąpił. Będę się starał pomagać ludziom, bo to chodzi o ludzi i społeczeństwo. Trzeba pomagać, trzeba iść do przodu. Będę działał jak najlepiej dla dobra ludzi - mówi Orzełek.
Praca w Radzie Seniorów nie wiąże się z żadnym wynagrodzeniem. Nowa kadencja rozpocznie się 4 września.

Radio Szczecin