Miłośnicy astronomii czekają na nie cały rok. Już w nocy z soboty na niedzielę będziemy mogli obserwować perseidy, zwane spadającymi gwiazdami.
O wyjaśnienie czym na prawdę jest to wyjątkowe zjawisko, poprosiliśmy Pawła Szkaplewicza z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii: - Ziemia co roku w połowie sierpnia przecina pozostałości, jakie po sobie zostawia kometa 109P/Swift-Tuttle i te pyły, które są wielkości ziarnka piasku, maksymalnie grochu, wpadając w ziemską atmosferę generują zjawisko spadających gwiazd.
Najwięcej Perseidów będzie widać w drugiej połowie nocy - z 12 na 13 sierpnia. Idealny punkt obserwacyjny to miejsce poza miastem, z dala od świateł utrudniających odbiór nocnego nieba.
Najwięcej Perseidów będzie widać w drugiej połowie nocy - z 12 na 13 sierpnia. Idealny punkt obserwacyjny to miejsce poza miastem, z dala od świateł utrudniających odbiór nocnego nieba.

Radio Szczecin