Nowy lokator zamieszkał w lesie pod Koszalinem. Łoś dał się zauważyć w Nadleśnictwie Manowo. Leśniczy zrobił mu zdjęcie podczas spaceru między drzewami.
Jak informują leśnicy, raczej nie będzie to stały mieszkaniec manowskich lasów, a tylko się przemieszczał.
Ostrzegają jednak, by w razie spotkania Łosia, nie robic mu zdjęć i nie podchodzić do niego, bo choć to spokojne zwierzęta, ale może być niebezpieczny gdy poczuje się zagrożony.
W Polsce spotkamy łosia przede wszystkim w lasach lubelskich, w Puszczy Bydgoskiej, w małopolskiej Puszczy Dulowskiej oraz w parkach narodowych: Biebrzańskim, Kampinoskim i Poleskim.
Ostrzegają jednak, by w razie spotkania Łosia, nie robic mu zdjęć i nie podchodzić do niego, bo choć to spokojne zwierzęta, ale może być niebezpieczny gdy poczuje się zagrożony.
W Polsce spotkamy łosia przede wszystkim w lasach lubelskich, w Puszczy Bydgoskiej, w małopolskiej Puszczy Dulowskiej oraz w parkach narodowych: Biebrzańskim, Kampinoskim i Poleskim.

Radio Szczecin