Kościoły w regionie zapełniły się kwiatami - wszystko z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Zwane jest potocznie "Matki Boskiej Zielnej".
Dlatego przed kościołem w Nowogardzie ustawiły się zielarki sprzedające bukiety do poświęcenia.
- To nasze plony, to, co obrodziła ziemia. Teraz dziękujemy za nie, podziękowanie i prośba o dalsze wspieranie nas wszystkich - mówiła jedna z nich.
Ta stara tradycja ma związek z Najświętszą Marią Panną.
- Przyszedł apostoł Tomasz, on zawsze się spóźniał. Mówi: "Nie wierzę". Więc poszli do grobu i go otworzyli. Znaleźli tam tylko kwiaty. Od tego czasu w tym dniu przynosimy kwiaty. Bo Maryja jest najdoskonalszym owocem tej ziemi - mówi proboszcz Grzegorz Legutko.
Wzięcie Maryi do nieba z ciałem i duszą stało się dogmatem wiary w 1950 roku.
- To nasze plony, to, co obrodziła ziemia. Teraz dziękujemy za nie, podziękowanie i prośba o dalsze wspieranie nas wszystkich - mówiła jedna z nich.
Ta stara tradycja ma związek z Najświętszą Marią Panną.
- Przyszedł apostoł Tomasz, on zawsze się spóźniał. Mówi: "Nie wierzę". Więc poszli do grobu i go otworzyli. Znaleźli tam tylko kwiaty. Od tego czasu w tym dniu przynosimy kwiaty. Bo Maryja jest najdoskonalszym owocem tej ziemi - mówi proboszcz Grzegorz Legutko.
Wzięcie Maryi do nieba z ciałem i duszą stało się dogmatem wiary w 1950 roku.
- To nasze plony, to, co obrodziła ziemia. Teraz dziękujemy za nie, podziękowanie i prośba o dalsze wspieranie nas wszystkich - mówiła jedna z nich.

Radio Szczecin