Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Kołobrzeg. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Kołobrzeg. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Zakończył się nabór wniosków do kolejnej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Wśród samorządów liczących na dofinansowanie jest Kołobrzeg, który planuje realizację trzech inwestycji.
To już ósma edycja rządowego programu w ramach którego samorządy mogą pozyskać dofinansowanie w wysokości nawet 95% kosztów inwestycji.

Władze Kołobrzegu złożyły wnioski dotyczące trzech projektów. Pierwszy obejmuje modernizację stadionu piłkarskiego za 8 milionów złotych. Drugi to przebudowa ulicy Komandorskiej i Partyzantów za 2 mln zł. Największym projektem jest jednak przebudowa ulicy Kresowej w dzielnicy Podczele. Chodzi o główną drogę dojazdową do osiedla, która została wyremontowana w 2005 roku, jednak od tego czasu nawierzchnia regularnie się zapada.

Wiceprezydent do spraw gospodarczych Ewa Pełechata mówi, że dotychczas miasto doraźnie stara się naprawiać powstałe usterki.

- Każdego roku robimy co możemy, żeby ten wjazd był komfortowy, ale ograniczamy też tonaż samochodów, które tam mogą wjechać. Niestety o ile przyczółki dobrze się trzymają, to te części między przyczółkami tego wjazdu dosyć mocno się zapadają - mówi Pełechata.

Na ten cel miasto chciałoby pozyskać 30 milionów złotych.

Obecnie w Kołobrzegu trwają dwie duże inwestycje realizowane dzięki funduszom z Polskiego Ładu. Kończy się przebudowa ulicy Zdrojowej, natomiast rozpoczyna się budowa parkingu wielopoziomowego przy Kamiennej.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty