Sięga 22 metrów nad poziom morza i stał się drugim co do wysokości punktem na mapie Świnoujścia - mowa o zupełnie nowym wzniesieniu, które dopiero wpisuje się w krajobraz miasta i już niebawem będzie miejscem przystosowanym do wypoczynku i rekreacji.
Tajemnicze zielone wzgórze, to nic innego, jak usyp urobku z drążenia tunelu. Wyspiarzom przybędzie miejsca do uprawiania sportu i spacerów.
- To ma być teren przygotowany pod to, byśmy mogli tam spacerować, pod siłownię terenową, pod wybieg dla psów. Będzie tam można pojeździć rowerami. Czekamy niecierpliwie, aż wykonawca ukończy ten teren. Dziś to ukształtowanie już widać, wysiał trawę - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.
Inwestycja świnoujścianom się podoba, zwłaszcza, że to oni zgłaszali pomysły na zagospodarowanie tego terenu.
- Dobre wykorzystanie terenu. Bardzo się cieszymy. Świnoujście będzie piękne. - Świeże powietrze, las dookoła... - Brakuje w naszym mieście takiego miejsca do uprawiania sportu, a nawet, żeby pójść z dzieckiem, pobawić się - mówili.
Mówiąc o usypie trzeba wspomnieć, że setki tysięcy ton urobku nieprzypadkowo znalazły się tam, gdzie są. Czyli w miejscu, gdzie dawniej było miejskie wysypisko.
Górka usypana została w lesie przy ulicy Karsiborskiej, prowadzącej do tunelu.
- To ma być teren przygotowany pod to, byśmy mogli tam spacerować, pod siłownię terenową, pod wybieg dla psów. Będzie tam można pojeździć rowerami. Czekamy niecierpliwie, aż wykonawca ukończy ten teren. Dziś to ukształtowanie już widać, wysiał trawę - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.
Inwestycja świnoujścianom się podoba, zwłaszcza, że to oni zgłaszali pomysły na zagospodarowanie tego terenu.
- Dobre wykorzystanie terenu. Bardzo się cieszymy. Świnoujście będzie piękne. - Świeże powietrze, las dookoła... - Brakuje w naszym mieście takiego miejsca do uprawiania sportu, a nawet, żeby pójść z dzieckiem, pobawić się - mówili.
Mówiąc o usypie trzeba wspomnieć, że setki tysięcy ton urobku nieprzypadkowo znalazły się tam, gdzie są. Czyli w miejscu, gdzie dawniej było miejskie wysypisko.
Górka usypana została w lesie przy ulicy Karsiborskiej, prowadzącej do tunelu.

Radio Szczecin