Firma z województwa zachodniopomorskiego zatrudniała nielegalnie cudzoziemców. W sumie do Polski sprawdziła 119 osób z Ameryki Południowej.
Kontrolę w tej sprawie zakończyła Straż Graniczna w Kołobrzegu. Firma produkcyjna, w której pracowali migranci działa na terenie powiatu sławieńskiego. Pracownicy zostali zrekrutowani przez agencję pracy z województwa opolskiego.
Migranci pracowali jako pracowni produkcji. To obywatele Kolumbii, Meksyku i Wenezueli.
Jak ustalili funkcjonariusze, pracodawca wprowadził ich w błąd informując, że zatrudnieni są legalnie. Straż Graniczna skierowała sprawę do sądu.
Migranci pracowali jako pracowni produkcji. To obywatele Kolumbii, Meksyku i Wenezueli.
Jak ustalili funkcjonariusze, pracodawca wprowadził ich w błąd informując, że zatrudnieni są legalnie. Straż Graniczna skierowała sprawę do sądu.

Radio Szczecin