Głowicę torpedy w czasów II Wojny Światowej wydobyli nurkowie w Świnoujściu.
Zajmowali się tym nurkowie z 12. Dywizjonu Trałowców z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. To już druga taka operacja w tym miesiącu. Głowica ważyła 600 kg. Została przekazana saperom, zostanie zneutralizowana w Drawsku Pomorskim.
Grupa Nurków Minerów z #12dTr #8FOW drugi raz w tym miesiącu przeprowadziła operację wydobycia głowicy torpedy G7 z okresu II Wojny Światowej. Obiekty o łącznej wadze 600 kg zostały przekazane 37 Patrolowi Saperskiemu z #8bsap do neutralizacji na poligonie w Drawsku Pomorskim. pic.twitter.com/p1qu1o3dFt
— Marynarka Wojenna RP/ Polish Navy (@MarWojRP) August 17, 2023
Torpeda G7, to niemiecki pocisk do zwalczania jednostek nawodnych przeciwnika. Broń znajdowała się między innymi na U-Bootach. 
Radio Szczecin