Ścieżka rowerowa z Międzyzdrojów do Wisełki jest bardzo potrzebna, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa - tak kwestię kłopotliwej inwestycji komentuje Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska.
Mowa o odcinku, który miał biec wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 102, przez Woliński Park Narodowy.
Zgodę na jej powstanie wydało Ministerstwo Klimatu i władze parku. Protestują jednak ekolodzy. "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot" zablokowała inwestycje.
Burmistrz przyznaje, że brak ścieżki może stwarzać niebezpieczeństwo dla rowerzystów.
- Odcinek pomiędzy Wisełką a Międzyzdrojami, przepiękny, urokliwy, w Wolińskim Parku, jest niebezpieczny dla rowerzystów, więc aż się prosi, aby ścieżka rowerowa tą trasą była wybudowana - mówi Grzybowska.
Sprawa została skierowana do sądu administracyjnego. Mimo prób nie udało nam się uzyskać komentarza od "Pracowni na rzecz Wszystkich Istot".
Zgodę na jej powstanie wydało Ministerstwo Klimatu i władze parku. Protestują jednak ekolodzy. "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot" zablokowała inwestycje.
Burmistrz przyznaje, że brak ścieżki może stwarzać niebezpieczeństwo dla rowerzystów.
- Odcinek pomiędzy Wisełką a Międzyzdrojami, przepiękny, urokliwy, w Wolińskim Parku, jest niebezpieczny dla rowerzystów, więc aż się prosi, aby ścieżka rowerowa tą trasą była wybudowana - mówi Grzybowska.
Sprawa została skierowana do sądu administracyjnego. Mimo prób nie udało nam się uzyskać komentarza od "Pracowni na rzecz Wszystkich Istot".

Radio Szczecin
