Jak obronić się przed napastnikiem i gdzie są czułe punkty przeciwnika - tego uczyły się dziś kobiety w Chociwlu. To w ramach warsztatów Zaufaj Wojsku z samoobrony dla kobiet.
Wzięło w nich udział kilkanaście pań. Ćwiczyły ciosy, chwyty oraz możliwości ucieczki.
- Duży wysiłek, jeszcze przy dzisiejszej temperaturze. - Dla mnie to było nowe wyzwanie, nowe doświadczenie i bardzo dużo wyniosłam i się nauczyłam. Poznałam nowe metody, w jaki sposób kobiety mogą się bronić - mówiły uczestniczki.
- Bezpieczeństwa nigdy nie za wiele. Myślę, że panie, kobiety, są szczególnie narażone na różnego rodzaju karygodne działania. Zwykle - niestety to trzeba powiedzieć - ze strony mężczyzn, więc tego rodzaju szkolenia, przez fachowych i profesjonalnych instruktorów, którzy mówią o tym, jak się zachowywać w danej sytuacji, są bezcenne. Ja życzę wszystkim paniom, wszystkim kobietom, żeby nigdy ich tego rodzaju sytuacje nie spotkały - mówił wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Szkolenia zorganizowane przez wojsko odbyły się w sobotę w 16. miastach w całej Polsce.
- Duży wysiłek, jeszcze przy dzisiejszej temperaturze. - Dla mnie to było nowe wyzwanie, nowe doświadczenie i bardzo dużo wyniosłam i się nauczyłam. Poznałam nowe metody, w jaki sposób kobiety mogą się bronić - mówiły uczestniczki.
- Bezpieczeństwa nigdy nie za wiele. Myślę, że panie, kobiety, są szczególnie narażone na różnego rodzaju karygodne działania. Zwykle - niestety to trzeba powiedzieć - ze strony mężczyzn, więc tego rodzaju szkolenia, przez fachowych i profesjonalnych instruktorów, którzy mówią o tym, jak się zachowywać w danej sytuacji, są bezcenne. Ja życzę wszystkim paniom, wszystkim kobietom, żeby nigdy ich tego rodzaju sytuacje nie spotkały - mówił wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Szkolenia zorganizowane przez wojsko odbyły się w sobotę w 16. miastach w całej Polsce.

Radio Szczecin