Msza dziękczynna i podziękowanie za tegoroczne plony, występy zespołów folklorystycznych, czy też możliwość skosztowania regionalnych potraw przygotowanych przez lokalne sołectwa - tak wyglądały dożynki w Brojcach.
To coroczne święto rolników i polskiej wsi, ale przede wszystkim czas podziękowań za zbiory.
- Trzeba utrzymywać tradycję polskiej wsi. Nasze stoisko jest ozdobione tym, co mamy w naszej wsi, czyli zboże, słoneczniki, kwiaty, ptaki, bociany, malowidła. Mamy cztery rodzaje ciast: sernik, miodowiec, murzynek. Mamy chlebek ze smalcem swojej roboty - mówili uczestnicy dożynek.
- Dożynki to czas dziękczynienia. Dziękujemy, że udało się zebrać plony i nie było przy tym większych problemów - mówi Michał Zinowik, wójt gminy Brojce. - To czas, kiedy możemy podziękować rolnikom i ich rodzinom za ich trud.
W sobotę dożynki w naszym regionie odbyły się m.in w Wolinie, Łęczynie, Kołbaczu, czy w Tetyni.
- Trzeba utrzymywać tradycję polskiej wsi. Nasze stoisko jest ozdobione tym, co mamy w naszej wsi, czyli zboże, słoneczniki, kwiaty, ptaki, bociany, malowidła. Mamy cztery rodzaje ciast: sernik, miodowiec, murzynek. Mamy chlebek ze smalcem swojej roboty - mówili uczestnicy dożynek.
- Dożynki to czas dziękczynienia. Dziękujemy, że udało się zebrać plony i nie było przy tym większych problemów - mówi Michał Zinowik, wójt gminy Brojce. - To czas, kiedy możemy podziękować rolnikom i ich rodzinom za ich trud.
W sobotę dożynki w naszym regionie odbyły się m.in w Wolinie, Łęczynie, Kołbaczu, czy w Tetyni.

Radio Szczecin