Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Będzie więcej lokali wyborczych w gminie Brojce - taką możliwość daje nowelizacja Kodeksu Wyborczego.
Teraz stały obwód do głosowania będzie mógł powstać tam, gdzie mieszka ponad 200 osób.
Zatem w gminie Brojce wzrośnie liczba lokali do głosowania z 2 do 5.

Dodatkowe lokale zostaną otwarte w Bielikowie, Przybiernowie i Kiełpinie - mówi wójt gminy Brojce Michał Zinowik: - Nie każdy mieszkaniec naszej gminy jest osobą mobilną, stąd też jeżeli będzie miał ten lokal wyborczy w okolicy domu, czy w odległości kilometra, dwóch to bardzo ułatwi mu wzięcie udziału w wyborach.

- Liczę w tym roku na większą frekwencje, niż w wyborach cztery lata temu - dodaje wójt Zinowik: - Zwiększa to możliwość partycypacji w święcie demokracji, jakim są wybory parlamentarne.

W całej Polsce będzie około 3,5 tysiąca, więcej miejsc do głosowania.
Dodatkowe lokale zostaną otwarte w Bielikowie, Przybiernowie i Kiełpinie - mówi wójt gminy Brojce Michał Zinowik.
- Liczę w tym roku na większą frekwencje, niż w wyborach cztery lata temu - dodaje wójt Zinowik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty