Obchody 43. rocznicy Sierpnia'80 odbędą się również w Stargardzie.
W siedzibie władz Solidarności, który wrócił do biurowca po dawnych ZNTK, jego działacze mogą pochwalić się ekspozycją plakatów dokumentujących zjazdy Solidarności od początku jej powstania - mówi Stanisław Anasiński, przewodniczący Podregionu w Stargardzie. - Wszystkie plakaty ze wszystkich zjazdów od początku powstanie Solidarności. To jedyna kolekcja w Polsce.
Klimat tamtych dni pamięta dobrze Józef Stachowiak, wiceprzewodniczący Podregionu Solidarności. - Poszczególne zakłady stawały w Stargardzie, tworzyły się komitety. Wiedzieliśmy, że tworzyliśmy historię, ale nie wiedzieliśmy, jak to się skończy. Napięcie było ogromne. Można powiedzieć, że jeden za drugiego oddałby życie, a co najważniejsze, działanie każdego było odpowiedzialne.
W ramach uroczystości o 18:30 w kościele św. Jana odbędzie się Msza Święta.
Klimat tamtych dni pamięta dobrze Józef Stachowiak, wiceprzewodniczący Podregionu Solidarności. - Poszczególne zakłady stawały w Stargardzie, tworzyły się komitety. Wiedzieliśmy, że tworzyliśmy historię, ale nie wiedzieliśmy, jak to się skończy. Napięcie było ogromne. Można powiedzieć, że jeden za drugiego oddałby życie, a co najważniejsze, działanie każdego było odpowiedzialne.
W ramach uroczystości o 18:30 w kościele św. Jana odbędzie się Msza Święta.

Radio Szczecin