Siedem milionów w trzy miesiące - tyle Stargard pozyskał na miejskie inwestycje. Urzędnicy właśnie podsumowali ostatni kwartał pod kątem zdobywania pieniędzy z zewnętrznych źródeł.
Z tych funduszy prowadzony jest między innymi remont w Szkole Podstawowej nr 3, kolejne prace przy renowacji zabytkowych murów obronnych czy budowa nowego boiska przy SP nr 11.
W podstawówce nr 3, ocieplono ściany, wymieniono grzejniki i oświetlenie, a także zamontowano panele fotowoltaiczne. W planach jest także wymiana okien i drzwi.
Natomiast przy ul. Klasztornej zabytkowy mur będzie wzmocniony, a część zostanie odbudowana. To drugi etap remontu, który rozpoczął się w zeszłym roku.
Kolejne pozyskane pieniądze pomogą w budowie wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 11. Środki zewnętrzne przeznaczone zostaną również m.in. na modernizację miejskiego monitoringu i utrzymanie cmentarza wojennego.
Sporo planuje też Stargardzkie Centrum Kultury. Dzięki zdobytym dofinansowaniom SCK kupi nowy system kasowy i biletowy.
W sumie, w ciągu dwóch kwartałów, miasto pozyskało 19 milionów złotych.
W podstawówce nr 3, ocieplono ściany, wymieniono grzejniki i oświetlenie, a także zamontowano panele fotowoltaiczne. W planach jest także wymiana okien i drzwi.
Natomiast przy ul. Klasztornej zabytkowy mur będzie wzmocniony, a część zostanie odbudowana. To drugi etap remontu, który rozpoczął się w zeszłym roku.
Kolejne pozyskane pieniądze pomogą w budowie wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 11. Środki zewnętrzne przeznaczone zostaną również m.in. na modernizację miejskiego monitoringu i utrzymanie cmentarza wojennego.
Sporo planuje też Stargardzkie Centrum Kultury. Dzięki zdobytym dofinansowaniom SCK kupi nowy system kasowy i biletowy.
W sumie, w ciągu dwóch kwartałów, miasto pozyskało 19 milionów złotych.

Radio Szczecin