Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Zamiast mandatu - lekcja udzielania pierwszej pomocy. Tak wyglądała dzisiejsza akcja kołobrzeskiej policji i ratowników medycznych.
Działania na kołobrzeskich drogach przeprowadzono w ramach akcji "Bezpieczni i świadomi". Kierowcy, którzy popełniali wykroczenia drogowe w środę nie byli karani mandatami. W ramach pouczenia, musieli jednak odbyć szkolenie z pierwszej pomocy.

Karolina Seemann z kołobrzeskiej policji mówi, że mundurowi chcą w ten sposób podnieść świadomość kierowców: - Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na z reguły drobne wykroczenia, które błędnie uważa się za mniej istotne - brak wymaganych świateł, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu, czy nieprawidłowe korzystanie z pasa bezpieczeństwa.

Mateusz Giec, ratownik z grupy "Paramedic" poza udzielaniem instrukcji pierwszej pomocy przekonywał kierowców, by nie bali się samodzielnie rozpoczynać akcji ratowania życia. - Podstawą jest nasza reakcja, my musimy reagować, jak komuś coś się dzieje... Udzielanie pomocy, to nie jest nic trudnego, w bardzo łatwy sposób można pomóc osobie, która tego potrzebuje - dodaje Giec.

W czasie dzisiejszych działań przeszkolonych zostało kilkudziesięciu kierowców.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty