Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Będzie więcej lokali wyborczych w gminie Karnice - taką możliwość daje nowelizacja Kodeksu Wyborczego.
Teraz stały obwód do głosowania będzie mógł powstać tam, gdzie mieszka ponad 200 osób. W gminie Karnice wzrośnie liczba lokali do głosowania z dwóch do czterech. Dodatkowe lokale zostaną otwarte w Skrobotowie i Paprotnie.

- To skróci drogę do urn wyborczych, nawet o kilkanaście kilometrów - mówi wójt gminy Karnice Lech Puzdrowski. - Odległość do lokalu wyborczego z najdalej położonych wsi wynosiła kilkanaście kilometrów, więc powstanie nowych lokali znacznie skróci drogę wyborcy do lokalu.

- Liczę w tym roku na większą frekwencję, niż w wyborach w 2019 roku - dodaje wójt Puzdrowski. - W gminie frekwencja wynosiła około 50 procent. Nowe lokale powodują, że ludzie będą mieli łatwiejszy dostęp do lokali wyborczych.

W całej Polsce będzie około 3,5 tysiąca więcej miejsc do głosowania.
- To skróci drogę do urn wyborczych, nawet o kilkanaście kilometrów - mówi wójt gminy Karnice Lech Puzdrowski.
- Liczę w tym roku na większą frekwencję, niż w wyborach w 2019 roku - dodaje wójt Puzdrowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty