Nowe odcinki chodników przy wojewódzkiej „106” wybuduje w Stargardzie Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Ekipy drogowców układają je na miejskim odcinku drogi, który tworzą ulice Staszica i Warszawska. Chodniki już od września mają poprawić bezpieczeństwo pieszych zwłaszcza w pobliżu siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Nowy odcinek budowany jest również pod wiaduktem kolejowego, patrząc w kierunku Pyrzyc. Wojciech Józwa ze stargardzkiego oddziału ZDW przyznaje, że to kolejny etap prac, zaplanowanych na „106”.
- Od ulicy Staszica do Ronda Solidarności, do ulicy Broniewskiego obniżony będzie krawężnik kamienny, żeby mogło być spokojne, swobodne parkowanie. To jest około tysiąca metrów kwadratowych. Plus na ulicy Broniewskiego mamy położone nowe nakładki. Zostanie tylko nakładka na ulicy Staszica, żebyśmy zamknęli cały odcinek naszej drogi "106" - mówi Józwa.
Płynność ruchu poprawić ma również planowane rondo u zbiegu ulic Staszica i Małej Obwodnicy Starówki.
- Tam są światła. Projekt jest już wykonany, tylko jest kwestia pozyskania środków. To inwestycja miejska. Większość rzeczy, które robiliśmy w Stargardzie, robiliśmy z miastem Stargard - powiedział Józwa.
Miasto podjęło starania o dofinansowanie tej inwestycji z funduszy zewnętrznych. Trwają również konsultacje z zarządcą drogi odnośnie budowy bezkolizyjnego wyjazdu z nowego osiedla po drugiej stronie ulicy Broniewskiego.
Nowy odcinek budowany jest również pod wiaduktem kolejowego, patrząc w kierunku Pyrzyc. Wojciech Józwa ze stargardzkiego oddziału ZDW przyznaje, że to kolejny etap prac, zaplanowanych na „106”.
- Od ulicy Staszica do Ronda Solidarności, do ulicy Broniewskiego obniżony będzie krawężnik kamienny, żeby mogło być spokojne, swobodne parkowanie. To jest około tysiąca metrów kwadratowych. Plus na ulicy Broniewskiego mamy położone nowe nakładki. Zostanie tylko nakładka na ulicy Staszica, żebyśmy zamknęli cały odcinek naszej drogi "106" - mówi Józwa.
Płynność ruchu poprawić ma również planowane rondo u zbiegu ulic Staszica i Małej Obwodnicy Starówki.
- Tam są światła. Projekt jest już wykonany, tylko jest kwestia pozyskania środków. To inwestycja miejska. Większość rzeczy, które robiliśmy w Stargardzie, robiliśmy z miastem Stargard - powiedział Józwa.
Miasto podjęło starania o dofinansowanie tej inwestycji z funduszy zewnętrznych. Trwają również konsultacje z zarządcą drogi odnośnie budowy bezkolizyjnego wyjazdu z nowego osiedla po drugiej stronie ulicy Broniewskiego.

Radio Szczecin