Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Trwa kluczowy etap budowy łącznika drogi S6 z centrum Kołobrzegu. Inwestycja jest warta 89 milionów złotych i ma usprawnić wjazd do nadmorskiego kurortu.
Chodzi o liczący 1500 metrów odcinek powstający przy węźle Kołobrzeg-Wschód. Jak mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, trwają prace przy wiadukcie, który już powstał nad wjazdem do miejscowości Budzistowo.

- Sama konstrukcja wiaduktu, obiektu mostowego jest gotowa. Jest budowany nasyp do tego wiaduktu i konstrukcja drogowa. Natomiast też pierwsze prace już się rozpoczęły w zakresie wykonywania nawierzchni bitumicznej - powiedział Grzeszczuk.

Wiadukt oraz dwujezdniowa droga mają być lekarstwem na korki panujące na wjeździe do Kołobrzegu.

Poseł Czesław Hoc zaznacza, że ta inwestycja jest kolejnym przykładem na poprawę komunikacji w naszym regionie.

- Budujemy cały czas, rozwijamy się. Te drogi, które właśnie były drogami przez mękę, stają się drogami dwudziestego pierwszego wieku. Bezpiecznymi, a jednocześnie to jest też warunek rozwoju - zauważa Hoc.

Cała inwestycja będzie gotowa w kwietniu przyszłego roku.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty