Kołobrzeg ma nową Radę Seniorów. Tworzą ją mieszkańcy powyżej 60 roku życia.
To druga kadencja rady, która ma zajmować się sprawami najstarszych mieszkańców miasta. 21 radnych złożyło już oficjalne ślubowanie. 15 z nich to osoby zgłoszone przez stowarzyszenia działające na rzecz osób starszych, a skład rady uzupełnia sześć osób, które uzyskały poparcie mieszkańców.
Podczas pierwszych obrad wybrano przewodniczącą rady, którą została Izabella Stefanowicz. Jak podkreśla przewodnicząca rady, jest dla kogo pracować, bo to seniorzy stanowią znaczną część społeczeństwa Kołobrzegu. - Chcę jeszcze dużo rzeczy zrobić dla naszych seniorów w Kołobrzegu - jest ich 30 procent, więc jest dość spora ilość osób. Będą na pewno i przyjemności, ale będzie więcej obowiązków.
Kadencja Rady Seniorów trwa cztery lata, a praca w tym gremium ma charakter społeczny.
Podczas pierwszych obrad wybrano przewodniczącą rady, którą została Izabella Stefanowicz. Jak podkreśla przewodnicząca rady, jest dla kogo pracować, bo to seniorzy stanowią znaczną część społeczeństwa Kołobrzegu. - Chcę jeszcze dużo rzeczy zrobić dla naszych seniorów w Kołobrzegu - jest ich 30 procent, więc jest dość spora ilość osób. Będą na pewno i przyjemności, ale będzie więcej obowiązków.
Kadencja Rady Seniorów trwa cztery lata, a praca w tym gremium ma charakter społeczny.

Radio Szczecin