35. jubileuszową edycję Targów Agro Pomerania uroczyście zainaugurowano w Barzkowicach z udziałem przedstawicieli rządu, parlamentarzystów, samorządowców oraz instytucji kluczowych dla rozwoju branży rolnej.
Przed nami trzy dni spotkań, imprez oraz licznych atrakcji przygotowanych przez wystawców dla mieszkańców regionu i gości.
Obecny podczas inauguracji Marek Gróbarczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury podkreślił, że barzkowickie Targi, w warunkach napięć na żywnościowych rynkach po agresji Rosji na Ukrainę, mają szczególne znaczenie. Przypomniał też o jednej z kluczowych inwestycji dla portów Szczecina i Świnoujście.
- Myśmy już stworzyli zespół do zbudowania Terminala Agro w Zespole Portów Szczecin Świnoujście. Rozwiązania, które chcemy wprowadzić, spowodują podniesienie tej atrakcyjności, przede wszystkim eksportu z naszych portów. To zabezpieczy z drugiej strony całą produkcję rolną w Zachodniopomorskiem - mówi Gróbarczyk.
W ocenie ministra Gróbarczyka projekt Terminala Agro w zespole portów nabiera już konkretnych kształtów.
- Dzisiaj myślę, że jesteśmy najlepiej przygotowani do eksportu zboża. Mamy ogromne wolne powierzchnie magazynowe, walczymy o Wielkopolskę, Dolny Śląsk, żeby właśnie ich przyciągnąć do Szczecina, do Świnoujścia - dodał Gróbarczyk.
Stąd zapowiedź kontynuacji rozbudowy sieci dróg i węzłów komunikacyjnych podnoszących atrakcyjność zespołu portów Szczecina i Świnoujścia, jaką usłyszeli goście i wystawcy podczas rozpoczęcia Targów.
Obecny podczas inauguracji Marek Gróbarczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury podkreślił, że barzkowickie Targi, w warunkach napięć na żywnościowych rynkach po agresji Rosji na Ukrainę, mają szczególne znaczenie. Przypomniał też o jednej z kluczowych inwestycji dla portów Szczecina i Świnoujście.
- Myśmy już stworzyli zespół do zbudowania Terminala Agro w Zespole Portów Szczecin Świnoujście. Rozwiązania, które chcemy wprowadzić, spowodują podniesienie tej atrakcyjności, przede wszystkim eksportu z naszych portów. To zabezpieczy z drugiej strony całą produkcję rolną w Zachodniopomorskiem - mówi Gróbarczyk.
W ocenie ministra Gróbarczyka projekt Terminala Agro w zespole portów nabiera już konkretnych kształtów.
- Dzisiaj myślę, że jesteśmy najlepiej przygotowani do eksportu zboża. Mamy ogromne wolne powierzchnie magazynowe, walczymy o Wielkopolskę, Dolny Śląsk, żeby właśnie ich przyciągnąć do Szczecina, do Świnoujścia - dodał Gróbarczyk.
Stąd zapowiedź kontynuacji rozbudowy sieci dróg i węzłów komunikacyjnych podnoszących atrakcyjność zespołu portów Szczecina i Świnoujścia, jaką usłyszeli goście i wystawcy podczas rozpoczęcia Targów.

Radio Szczecin