Synoptycy zapowiadają powrót upału. Już w sobotę temperatura maksymalna wzrośnie do 30 stopni.
Emilia Szewczak z biura prasowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedziała, że ostrzeżenia przed upałem zostały wydane dla dwóch województw.
- Temperatura powietrza będzie wyższa niż dziś i wzrośnie nawet do 30 stopni w Zielonej Górze i w Szczecinie. W związku z tym dla części województw lubuskiego i zachodniopomorskiego zostały wydane ostrzeżenia przed upałem pierwszego stopnia, które zaczną obowiązywać od soboty - mówiła Emilia Szewczak.
Upał na zachodzie Polski ma pozostać do wtorku. Emilia Szewczak dodała, że najbliższej nocy w całym kraju mogą pojawiać się lokalne mgły. Miejscami będą ograniczały widzialność do stu metrów.
- Temperatura powietrza będzie wyższa niż dziś i wzrośnie nawet do 30 stopni w Zielonej Górze i w Szczecinie. W związku z tym dla części województw lubuskiego i zachodniopomorskiego zostały wydane ostrzeżenia przed upałem pierwszego stopnia, które zaczną obowiązywać od soboty - mówiła Emilia Szewczak.
Upał na zachodzie Polski ma pozostać do wtorku. Emilia Szewczak dodała, że najbliższej nocy w całym kraju mogą pojawiać się lokalne mgły. Miejscami będą ograniczały widzialność do stu metrów.

Radio Szczecin