W Sądzie Okręgowym w Koszalinie poznaliśmy finał głośnej sprawy z Kołobrzegu. Wyrok usłyszał mężczyzna oskarżony o pobicie i gwałt na babci swojej partnerki.
Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w maju ubiegłego roku. Wówczas to 86-letnia kobieta zgłosiła brutalne pobicie i gwałt. Jako sprawcę wskazała życiowego partnera swojej wnuczki. Już kilka godzin później mężczyznę zatrzymano i osadzono w areszcie. Postawiono mu zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, a proces z uwagi na charakter sprawy i ochronę ofiary toczył się z wyłączeniem jawności.
W poniedziałek przewodnicząca składu sędziowskiego Sylwia Dorau-Cichoń wydała dla 39-latka wyrok skazujący. - Skazuję go na karę 10 lat pozbawienia wolności. Orzeczona wobec oskarżonego kara pozbawienia wolności powinna zostać wykonana w systemie terapeutycznym.
Dodatkowo mężczyzna otrzymał karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych i zakaz zbliżania się do swojej ofiary przez kolejne 10 lat.
W poniedziałek przewodnicząca składu sędziowskiego Sylwia Dorau-Cichoń wydała dla 39-latka wyrok skazujący. - Skazuję go na karę 10 lat pozbawienia wolności. Orzeczona wobec oskarżonego kara pozbawienia wolności powinna zostać wykonana w systemie terapeutycznym.
Dodatkowo mężczyzna otrzymał karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych i zakaz zbliżania się do swojej ofiary przez kolejne 10 lat.

Radio Szczecin