Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Odpady nieznanego pochodzenia składowane w beczkach, mauzerach i kanistrach na terenie dawnego zakładu Trans-Masz przy ulicy Na Grobli w Stargardzie mają zostać zutylizowane i wywiezione.
Taką decyzję wydał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, zobowiązując samorząd Stargardu do jej wykonania. Dzięki temu jest szansa, że dobiegnie końca wieloletnia gehenna mieszkańców kamienic przy ul. Bydgoskiej, żyjących w sąsiedztwie z chemikaliami,

Piotr Styczewski z Urzędu Miejskiego informuje, że rozpoczęto przygotowania, których celem jest wybór firmy mającej zając się utylizacją odpadów. - Mówimy o skomplikowanej operacji i specjalistycznej usłudze, która wymaga szczególnego podejścia, ale sprawa jest w toku i zdecydowanie przybliżamy się do momentu likwidacji tych odpadów - mówi Piotr Styczewski.

Wśród mieszkańców walczących od kilkunastu już lat z dzikim składowiskiem jest Bernadetta Wdzięczna, mieszkająca niemal tuż obok pojemników z chemikaliami. - Czuje się tu cały czas zagrożenie. Wszystkie choroby, które pojawiały się, łączyliśmy z tą sytuacją. To jest po prostu jedna wielka bomba ekologiczna.

Część beczek i tzw. big-bagów składowana jest niemal przy granicy ogródków działkowych mieszkańców.
- Mówimy o dość skomplikowanej operacji - twierdzi Piotr Styczewski z Urzędu Miejskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty