Nielegalne wysypiska śmieci w gminie Gryfino - jak podaje portal chojna24.pl kilkadziesiąt zużytych opon wyrzucił ktoś w dwóch miejscach w lesie w okolicach miejscowości Sobieradz.
Najpierw natrafiono na śmieci w okolicy nastawni kolejowej, a dzień później - przy nieczynnej linii między Parsówkiem a Sobieradzem. Sprawa została zgłoszona policji.
- Oba miejsca są niedaleko miejscowości Sobieradz. Do ujawnienia doszło na początku miesiąca. Aktualnie - jeśli chodzi o czynności ze strony policji - zlecone zostały czynności wyjaśniające, które będą dążyły do tego, żeby ustalić materiały dowodowe, m.in. czy w pobliżu były jakieś kamery czy fotopułapki - informuje aspirant Jakub Kuźmowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.
Za zaśmiecanie lasu grozi kara grzywny. Jeżeli zrobił to przedsiębiorca, kwota mandatu może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.
- Oba miejsca są niedaleko miejscowości Sobieradz. Do ujawnienia doszło na początku miesiąca. Aktualnie - jeśli chodzi o czynności ze strony policji - zlecone zostały czynności wyjaśniające, które będą dążyły do tego, żeby ustalić materiały dowodowe, m.in. czy w pobliżu były jakieś kamery czy fotopułapki - informuje aspirant Jakub Kuźmowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.
Za zaśmiecanie lasu grozi kara grzywny. Jeżeli zrobił to przedsiębiorca, kwota mandatu może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.
- Oba miejsca są niedaleko miejscowości Sobieradz. Do ujawnienia doszło na początku miesiąca. Aktualnie - jeśli chodzi o czynności ze strony policji - zlecone zostały czynności wyjaśniające, które będą dążyły do tego, żeby ustalić materiały dowodowe, m.in. czy w pobliżu były jakieś kamery czy fotopułapki - informuje aspirant Jakub Kuźmowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Radio Szczecin