Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Rok po ogłoszeniu przetargu, samorząd Świnoujścia w końcu zatwierdził wybór wykonawcy stacji uzdatniania wody powierzchniowej. Ta inwestycja ma zaopatrzyć domy wyspiarzy w wodę pitną.
Po odwołaniach KIO i ekspertyzach wykonanych przez fachowców Politechniki Poznańskiej, miasto w końcu mogło ponownie wyłonić wykonawcę stacji - mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

- Zatwierdziłem wybór na realizację zadania "Budowa stacji uzdatniania wody powierzchniowej". Wybraliśmy tę samą firmę, która pierwotnie wygrała. Mam nadzieję, że nawet jeżeli pozostali wykonawcy złożą odwołanie do KIO, w miarę szybko utrzyma tę naszą decyzję i będziemy mogli podpisać umowę na realizację tej inwestycji - mówi Żmurkiewicz.

Uzdatnianie wody powierzchniowej z Mulnika jest innowacyjnym sposobem na pozyskanie wody pitnej, choć funkcjonuje już w niektórych krajach - wyjaśnia Małgorzata Bogdał, prezes ZWiK.

- Byliśmy w Polsce na dwóch takich instalacjach działających Elektrowni Konin. Tego typu instalacje działają w wielu krajach. Szwecja jest tutaj bardzo blisko - mówi Bogdał.

Wartość całej inwestycji to 73,8 mln zł, z czego budowa stacji wyniesie 37 milionów złotych. Miasto na ten cel pozyskało 35 mln zł dofinansowania ze środków rządowych.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty