Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Joanna Agatowska. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Joanna Agatowska. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rzeczywistość przekroczyła wszelkie szacunki - tunel cieszy się znacznie większym powodzeniem, niż ktokolwiek zakładał. Są też jednak problemy. Tak o samochodowej przeprawie, która lada moment skończy rok, mówi prezydent Świnoujścia.
Joanna Agatowska w "Rozmowie pod krawatem" podkreślała, że tunel kompletnie zmienił rzeczywistość komunikacyjną w mieście, ale generuje też potężne koszty. Miasto liczy na państwową pomoc w utrzymaniu przeprawy. Tym bardziej, że wciąż kursują promy, które także potrzebują finansowania.

- Tunel stał się bardzo ważnym szlakiem komunikacyjnym transgranicznym. Faktycznie jego wykorzystanie przekroczyło wyobrażenia. Dużym problemem dla miasta są kwestie utrzymania tych przepraw i miasto ponosi koszty w wysokości 46 milionów złotych rocznie. Nie ukrywam, że bardzo silnie poszukujemy tutaj wsparcia ze strony rządu, samorządu regionalnego, aby pomóc nam w udźwignięciu tego dużego obciążenia dla budżetu miasta. Jest to 1/7 naszego budżetu - mówi Agatowska.

Oficjalne otwarcie tunelu odbyło się 30 czerwca ubiegłego roku.
Joanna Agatowska w "Rozmowie pod krawatem" podkreślała, że tunel kompletnie zmienił rzeczywistość komunikacyjną w mieście, ale generuje też potężne koszty.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty