Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Są szklane, wystają z asfaltu i mają zwiększać bezpieczeństwo pieszych. Kocie oczka - bo o nich mowa, to szklane odblaski zamontowane przy przejściach dla pieszych na Skolwinie.
Rowerzyści są jednak podzieleni. Jedni uważają że zwiększają widoczność pieszych, drudzy, że stanowią niebezpieczny element, który może doprowadzić do wypadku. Sprawa została poruszona w Facebookowej grupie "Rowerem przez Pomorze Zachodnie".

Kontrowersyjnemu oświetleniu przyjrzała się nasza reporterka. - Dla uczestnika ruchu, to jest niewidoczne. To jest bardziej niebezpieczne niż zapewniające bezpieczeństwo. - Jest oświetlone przejście dla pieszych, dla rowerzystów. Ja mogę zawsze ominąć. Mi nie przeszkadza to. - Widać z daleka, jest dobrze. To jest szkło, to pewnie można się poślizgnąć, zawsze trzeba uważać, ale podoba się. - Taką wąską oponką najechać na to, to naprawdę jest niefajnie? Nawet bokiem, przy śliskiej nawierzchni będzie można się ześlizgnąć. - Dla mniej zaawansowanych może być niebezpieczne - mówią rowerzyści.

Ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego Arkadiusz Kuzio przekonuje, że elementy te są stosowane na drogach w Szczecinie powszechnie i nie stanowią zagrożenia.

- One są widoczne, naprawdę w niczym nie przeszkadzają i nie zagrażają bezpieczeństwu. Są to urządzenia, które posiadają homologację, zostały dopuszczone do ruchu - podkreśla Kuzio.

O poprawność zamontowanych odblasków zapytaliśmy ZDiTM, czekamy na odpowiedź.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Relacja Kamili Kozioł
Ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego Arkadiusz Kuzio przekonuje, że elementy te są stosowane na drogach w Szczecinie powszechnie i nie stanowią zagrożenia.
Relacja Kamili Kozioł z programu "Tematy i Muzyka".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty