Droga S3 między Gorzowem Wlkp. a Szczecinem jest przejezdna, o czym poinformowała GDDKiA. Utrudnienia na ekspresówce trwały ponad cztery godziny po tym, jak w okolicy węzła Pyrzyce zderzyły się trzy samochody osobowe.
O wznowieniu ruchu na S3 w kierunku Szczecina poinformował przed godz. 18 dyżurny szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
W komunikacie podał, że zator samochodów w rejonie węzła Pyrzyce ma jeszcze 2 km, ale przejazd jest już możliwy dwoma pasami.
Utrudnienia na tym odcinku S3 trwały ponad cztery godziny po tym, jak na ekspresówce przed węzłem Pyrzyce około godz. 13.10 zderzyły się trzy samochody osobowe. Przez kilkadziesiąt minut droga była całkowicie zablokowana.
Kierowcy informowali lokalne radio, że jadący do Szczecina utknęli w 11-kilometrowym korku. GDDKiA zalecała korzystanie z objazdu przez DW119, czyli starą trójką. Około godz. 14.00 wznowiono ruch, ale tylko pasem awaryjnym. Zator rozładowywał się bardzo powoli.
Zdarzenie na S3 początkowo kwalifikowane było jako kolizja, ale w komunikacie informującym o zakończeniu utrudnień GDDKiA napisała o wypadku i trzech osobach poszkodowanych.
Edycja tekstu: Jacek Rujna

Radio Szczecin
