Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Należy pomóc młodym parom dotkniętym nieszczęściem bezpłodności - powiedziała Joanna Bródka. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Należy pomóc młodym parom dotkniętym nieszczęściem bezpłodności - powiedziała Joanna Bródka. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Należy pomóc młodym parom dotkniętym nieszczęściem bezpłodności - powiedziała Joanna Bródka.
Szczecińska radna Platformy Obywatelskiej w "Rozmowach pod krawatem" tłumaczyła dlaczego PO domaga się częściowego dofinansowania "in vitro" przez gminy.

Zabiegi są za drogie, dlatego w grudniu radni PO chcą przedstawić projekt uchwały dotyczący częściowego dofinansowanie zabiegów z budżetu Szczecina. - W Szczecinie jest 11 tysięcy par dotkniętych chorobą niepłodności i biorąc pod uwagę, że to niezwykle droga metoda, wiele osób nie stać na taki zabieg bez wsparcia publicznego - powiedziała Bródka.

Szczecińska radna dodaje, że PO zaproponowało projekt, ale Platforma będzie szukała dla niego szerokiego wsparcia społecznego. - Też jesteśmy mieszkańcami miasta i od nas też taka inicjatywa może wyjść - uważa Bródka.

Radni PO zapowiedzieli, że zbiorą przynajmniej 400 podpisów pod uchwałą i w grudniu złożą ją w radzie jako projekt obywatelski. Premier zapowiedział 30-procentowe finansowanie zabiegów przez państwo.

Posłuchaj i zobacz "Rozmowy pod krawatem".
Zabiegi są za drogie, dlatego w grudniu radni PO chcą przedstawić projekt uchwały dotyczący częściowego dofinansowanie zabiegów z budżetu Szczecina.
Szczecińska radna dodaje, że PO zaproponowało projekt, ale Platforma będzie szukała dla niego szerokiego wsparcia społecznego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty