Filip Zaborowski. Fot. facebook.com/Filip-Zaborowski-590663734314419/
Filip Zaborowski z MKP Szczecin zdobył brązowy medal letniej Uniwersjady w Neapolu w pływaniu. Szczecinianin był trzeci w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym. Tym samym powetował sobie słabszy występ na 400 metrów kraulem, w którym zajął dopiero 9. miejsce.
Poniedziałkowy brązowy medal studenta Wyższej Szkoły Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi jest czwartym w dorobku akademickiej reprezentacji Polski we Włoszech. Wcześniej złoty krążek zdobyła drużyna strzelczyń, natomiast brązowe medale w szermierce zdobyli szpadzista Wojciech Kolańczyk oraz drużyna szpadzistek. W składzie brązowej ekipy szpadzistek była wychowanka Kusego Szczecin reprezentująca obecnie AZS Katowice Martyna Swatowska.

Bliski zdobycia brązowego medalu był także Paweł Sendyk. Zawodnik MKP Szczecin zajął jednak czwarte miejsce w finałowym wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym.

Letnia Uniwersjada potrwa w Neapolu do 14 lipca.