Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Iga Świątek jest trzecią Polką, która zagra w finale singla wielkoszlemowego turnieju. źródło: https://www.facebook.com/swiatekiga/
Iga Świątek jest trzecią Polką, która zagra w finale singla wielkoszlemowego turnieju. źródło: https://www.facebook.com/swiatekiga/
Amerykanka urodzona w Moskwie - Sofia Kenin będzie rywalką Igi Świątek w sobotnim finale wielkoszlemowego French Open.
Tenisistka rosyjskiego pochodzenia zajmuje 6. miejsce w rankingu WTA. Jest trzy lata starsza od Polki.

Sofia Anna Kenin na korcie zarobiła już ponad sześć milionów dolarów. Ta kwota poprawi się jeszcze po French Open. Dotychczas jej najwyższą pozycją w rankingu WTA było 4. miejsce. Największy sukces, to wygrana w tym roku w wielkoszlemowym Australian Open. Jej rodzice mieszkają w USA, ale pochodzą z Rosji, tenisistka rozmawia w domu w ojczystym języku. Ojciec Aleksander czuwa nad karierą córki. Cała rodzina mieszka na Florydzie pod Miami. Tutaj też zawodniczka od najmłodszych lat była szkolona.

Floryda znana jest ze szlifowania znakomitych tenisowych talentów. Zawodniczka pierwsze poważniejsze turnieje zaczęła wygrywać w 2016 roku. W 2019 roku triumfowała w 4 zawodach rangi WTA. Zwyciężała m.in. z samą Sereną Williams.

Amerykańskie media podkreślają, że Kenin nie specjalnie lubi grać na nawierzchni ceglanej, która jest w Paryżu. Na korcie często zachowuje się pretensjonalnie i prowokująco.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty