Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Iga Świątek jest trzecią Polką, która zagra w finale singla wielkoszlemowego turnieju. źródło: https://www.facebook.com/swiatekiga/
Iga Świątek jest trzecią Polką, która zagra w finale singla wielkoszlemowego turnieju. źródło: https://www.facebook.com/swiatekiga/
Iga Świątek awansowała do finału wielkoszlemowego, tenisowego turnieju French Open w Paryżu.
W półfinale Polka pokonała reprezentantkę Argentyny Nadię Podoroską 6:2, 6:1.

- Nie powiedziałabym, że jestem legendą, mam wrażenie, że taki status jest dla osoby, która przez wiele lat była na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze nie warto, po jednym turnieju, mnie tak nazywać. Ale chcę podziękować wszystkim, którzy mnie takimi słowami wspierają i we mnie wierzą. Wiem, że "zrobiłam historię", ale mam nadzieję, że zrobię jeszcze większą. Zapraszam wszystkich do słuchania i oglądania transmisji w sobotę - powiedziała.

Finałową rywalką 19-letniej warszawianki będzie Amerykanka Sofia Kenin.

Finał odbędzie się w sobotę.

Świątek jest trzecią Polką, która zagra w finale singla wielkoszlemowego turnieju. Wcześniej uczyniły to Jadwiga Jędrzejowska (Wimbledon i US Open w 1937 r., oraz French Open w 1939 r.) i Agnieszka Radwańska (Wimbledon w 2012 r.).
- Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie takimi słowami wspierają i we mnie wierzą. Wiem, że "zrobiłam historię", ale mam nadzieję, że zrobię jeszcze większą. Zapraszam wszystkich do słuchania i oglądania transmisji w sobotę - powiedziała.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty