Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Iga Świątek. źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Iga_%C5%9Awi%C4%85tek
Iga Świątek. źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Iga_%C5%9Awi%C4%85tek
Po czwartkowym zwycięstwie i awansie do wielkoszlemowego turnieju French Open Igi Świątek w Polsce zapanowała euforia. Niektórzy wyczyn dziewiętnastolatki określili jako legendarny.
Młoda Polka cieszy się ze swojego sukcesu, ale emocje tonuje. - Nie powiedziałabym, że jestem legendą, mam wrażenie, że taki status jest dla osoby, która przez wiele lat była na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze nie warto, po jednym turnieju, mnie tak nazywać. Ale chcę podziękować wszystkim, którzy mnie takimi słowami wspierają i we mnie wierzą. Wiem, że "zrobiłam historię", ale mam nadzieję, że zrobię jeszcze większą. Zapraszam wszystkich do słuchania i oglądania transmisji w sobotę - powiedziała.

A na to szansa pojawi się już za kilka godzin, kiedy wspólnie z Amerykanką czeskiego pochodzenia Nicole Melichar, Iga Świątek wyjdzie na Court Suzanne-Lenglen, żeby powalczyć o finał debla. Ich rywalkami będzie para chilijsko-amerykańska Alexa Guarachi - Desirae Krawczyk rozstawiona w turnieju z numerem 14.

Grająca z Polką Melichar ma już za sobą jeden wielkoszlemowy deblowy finał, we wrześniu przegrała na kortach Flashing-Meadows decydujące starcie o tytuł w US Open.
- Zapraszam wszystkich do słuchania i oglądania transmisji w sobotę - powiedziała.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty