My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Piotr Lisek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Trzy złote medale zdobyli zachodniopomorscy lekkoatleci w ostatnim dniu Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.
Na najwyższym stopniu podium stanęli Piotr Lisek w skoku o tyczce, Patryk Dobek w biegu na 800 metrów i Michał Rozmys w biegu na 3000 metrów.

Tyczkarz OSOT-u Szczecin wygrał konkurs z wynikiem 5.60. Lisek atakował jeszcze 5.80, ale trzykrotnie strącił poprzeczkę.

Olbrzymią niespodziankę sprawił Patryk Dobek. Zawodnik MKL-u Szczecin zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów, pokonując na finiszu wielokrotnego medalistę Mistrzostw Świata i Europy na tym dystansie Adama Kszczota.

Warto dodać, że koronną konkurencją Patryka Dobka jest bieg na 400 metrów przez płotki, który w hali nie jest rozgrywany. Złoty medal w biegu na 3000 metrów zdobył Michał Rozmys dla którego był to debiut na tym dystansie w krajowym czempionacie. Zawodnik Barnima Goleniów specjalizuje się w biegach na 800 i 1500 metrów.

W sobotę na półtora kilometra Rozmys zdobył w Toruniu srebrny medal, przegrywając tylko z wychowankiem UKL-u Ósemka Police Marcinem Lewandowskim.